PrestaShop vs. Shopify: Który sklep internetowy wybrać?

Rynek e-commerce stale rośnie, powstaje coraz więcej nowych sklepów internetowych, a wiele osób rozważa uruchomienie sklepu e-commerce. W takiej sytuacji rodzi się pytanie: jaką platformę e-commerce wybrać? Która platforma e-commerce będzie dla mnie odpowiednia?

Przyjrzyjmy się dwóm najpopularniejszym obecnie platformom: Prestashop i Shopify.

Shopify to platforma e-commerce, dzięki której stosunkowo łatwo można zbudować sklep internetowy. Jest to płatne oprogramowanie z własnym hostingiem. Shopify to dość intuicyjna platforma, która pozwala w dość łatwy sposób tworzyć proste sklepy internetowe.

Prestashop jest wiodącą darmową platformą do rozwoju handlu elektronicznego i rozwój sklepów internetowych dowolnej wielkości.

Różnice między Prestashop a Shopify

Poniżej prezentujemy główne różnice między Prestashop i Shopify, zarówno pod względem łatwości obsługi oraz administrowania sklepem internetowym, a także wydajności i możliwości dostosowywania e-commerce.

Prestashop vs Shopify: łatwość użytkowania

Zarówno Prestashop jak i Shopify są stosunkowo łatwymi w użyciu platformami do tworzenia sklepów

Łatwość Shopify polega na wyposażaniu systemu w elementy drag&drop. Platforma ta udostępnia przykładowe sklepy, które użytkownik może stosunkowo łatwo modyfikować.

PrestaShop jest nieco bardziej skomplikowany. Prawdą jest jednak to, że oferuje o wiele więcej opcji dostosowywania niż sklepy Shopify. Możemy podsumować, że Shopify wychodzi naprzeciw podstawowym potrzebom e-commerce, zaś PrestaShop pozwala rozwijać ambitne platformy sprzedażowe dopasowane do konkretnych wymagań funkcjonalnych użytkownika.

Pamiętaj

PrestaShop vs. Shopify: Który sklep internetowy wybrać?

Prestashop vs Shopify: zarządzanie e-commerce

Administracja sklepem ecommerce w Shopify jest możliwa w podstawowym zakresie. Aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji, użytkownik musi wykupić wyższy plan abonamentowy.

Prestashop nie oferuje planów abonamentowych: instalując darmową platformę, uzyskujesz dostęp do pełni funkcjonalności. Jedynymi kosztami będą te związane z hostingiem.

Shopify oferuje prostsze zarządzanie, które jest idealne dla małych sklepów. Jeśli potrzebujesz potężnego sklepu internetowego lub takiego, który ma specyficzne cechy – będziesz musiał zbudować swoją własną niestandardową konfigurację, do czego wprost stworzona jest platforma Prestashop.

Prestashop vs Shopify: dostosowywanie sklepu

W poniższym akapicie podsumowujemy aspekty personalizacji sklepu internetowego. Shopify oferuje wiele opcji rozszerzenia funkcjonalności platformy, a także motywy bezpłatne i Premium, których możesz używać w swoim sklepie. Prestashop oferuje znacznie więcej opcji do wyboru, ponieważ dostępnych jest w przybliżeniu jest ponad 3000 modułów do zainstalowania, a także setki różnych szablonów dostosowanych do wszystkich rodzajów sklepów oraz branż.

Dodanie nowych funkcji do Prestashop jest bardzo proste i istnieje nieskończenie wiele dostosowywania projektu e-commerce. Prestashop ułatwia dodawanie nowych funkcji, podczas gdy Shopify wyróżnia się, jeśli chodzi o łatwość zmiany stylu sklepu. 

Uważaj

PrestaShop vs. Shopify: Który sklep internetowy wybrać?

Prestashop vs Shopify: wydajność

Wreszcie, jeśli przeanalizujemy wydajność obu platform, zobaczymy, że obie są dość solidne i mają dużą moc.Obie platformy są szybkie, ale Prestashop oferuje znacznie większą kontrolę nad działaniem Twojego sklepu internetowego.

Zaletą Shopify jest bardzo intuicyjny kreator sklepów, kolekcje nowoczesnych szablonów oraz ogólnie dobra wydajność i bezpieczeństwo. Jeśli masz małą firmę, może to być dobre rozwiązanie aby postawić pierwsze kroki w sprzedaży online.

Jeśli jednak Twój projekt online wykracza poza ramy małego sklepu i potrzebujesz profesjonalnego rozwiązania specyficznych problemów, Prestashop jest idealną platformą. Prestashop oferuje szeroki dostęp do wielu opcji administrowania sklepem, tysiące modułów, z których możesz korzystać i setki różnego rodzaju szablonów, możesz także modyfikować konfigurację zabezpieczeń i dostosowywać ją do swoich potrzeb.

Jeśli szukasz platformy z niezliczonymi opcjami dostosowywania, aby osiągnąć unikalny projekt internetowy dostosowany do potrzeb Twojej firmy, Prestashop jest najlepszym wyborem.

Prestashop vs Shopify: SEO

Również w odniesieniu do pozycjonowania SEO, PrestaShop jest jedną z najlepszych platform ułatwiających pozycjonowanie w głównych wyszukiwarkach. Platforma ta pozwala pracować nad słowami kluczowymi, celami, optymalizować treści i wiele innych funkcji związanych z SEO lepiej niż jakakolwiek inna platforma e-commerce.r

W agencji eCommerce Sellision jesteśmy specjalistami w Prestashop. Jeśli potrzebujesz stworzyć projekt online szyty na miarę, nie wahaj się i skontaktuj się z nami! Skorzystaj z wiedzy i przygotowania naszych specjalistów od eCommerce.

Agencja eCommerce Sellision